Ako nájdete správny filter

5 (100%) 6 votes

Ako vyhľadáte správny filter podľa typu automobilu

Tie správne filtre pre Vaše auto podľa značky, typu a modelu automobilu vyhľadáte na stránkach všetkých veľkých svetových výrobcov filtrov. Ako príklad vyhľadávania správneho filtra si podrobnejšie popíšeme u výrobcu filtrov MANN FILTER


Na podstránke “MANN-FILTER Katalog” výrobcu filtrov MANN FILTER vyberiete druh vozidla teda povedzme, že vyberiete ikonku osobného automobilu, v okienku “vyrobce” približne v strede obrazovky, si vyberte výrobcu automobilu. Následne sa otvorí ponuka “modelová řada” a v nej vyhľadajte model auta. V ďalšom kroku sa zobrazí tabuľka s motorizáciou, “modelový typ” a v nej vyberte motor ktorý má Váš automobil. V poslednom kroku sa otvorí ponuka filtrov a pod ikonkami nájdete správny filter.

podľa značky a typu automobilu vyhľadáte ten správny filter
Vyhľadanie filtrov podľa značky, modelu a typu automobilu

Na obrázku je podstránka s možnosťou zvoliť výber “vozidlo” v okamihu začnete s vyhľadávaním filtrov, výber pod ponukou „produkty“, približne v strede obrazovky. Katalóg je v Českom jazyku, takže vyhľadávanie je veľmi jednoduché, rýchle a intuitívne.


Všetky potrebné údaje o vašom motorovom vozidle nájdete v technickom preukaze. V týchto a podobných moduloch a katalógoch je potrebné zadávať základné informácie o automobile, Zväčša sa jedná o údaje ako je značka automobilu (výrobca auta), model (modelový rad danej značky), rok výroby (uvedenie do prevádzky), objem motora (zdvihový objem) a výkon motora v kW. Dnes sa už výkon motora väčšinou udáva v kW, ale stále je populárne aj označenie hp (horse power, konská sila).


Podľa čísla vyhľadaného filtra už hravo nájdete na internete ponuku a aj ceny filtrov, mimochodom čísla vami vyhľadaných filtrov pozná každý obchodník s autodielmi.