Ako ušetriť pri výmene motorového oleja

5 (100%) 9 votes

Výhodný nákup pred pravidelnou servisnou prehliadkou

Motorové oleje sú večnou témou automobilových nadšencov. Veľký výber motorových olejov a príslušenstva dáva možnosť porovnávať a konfrontovať rôznych výrobcov. Vyberte si aj vy správny olej u špecializovaného odborníka v predaji motorových olejov, mazív a príslušenstva.


Motorové oleje vyrábajú tradiční veľkí výrobcovia, medzi ktorých určite patria firmy Shell, Castrol, Total či mnohé iné. Na druhej strane sa do popredia dostávajú menší, no často špecializovaní výrobcovia olejov, ktorí prinášajú rovnakú kvalitu za oveľa menej peňazí, pri zachovaní funkčnosti, kvality a špecifikácie.


Výber vhodného motorového oleja tiež spočíva v odporúčaniach jednotlivých výrobcov automobilov. Dobrá viskozita oleja nám umožňuje používať automobil pri rôznych teplotných pomeroch a tiež zaručuje kvalitné a rýchle premazanie motora ihneď po štarte ako aj pri samotnej prevádzke. Vhodný motorový olej teda šetrí motor a tiež znižuje spotrebu paliva.


Je veľa faktorov, ktoré je potrebné vedieť pri výbere vhodného motorového oleja. Aby ste sa mohli aj vy ľahšie zorientovať vo výbere, môžete si na stránkach internetových obchodov nájsť prehľadné rozdelenie motorových olejov. Je naozaj z čoho vyberať a samozrejme v cenách, neporovnateľných s autorizovanými servismi, čerpacou stanicou alebo kamennou predajňou. V týchto obchodoch nájdete aj jednotlivé odporúčania výrobcov a pokiaľ máte ešte nejaké nejasnosti, určite sa pozrite do sekcií poradní alebo fór. Nákup motorového oleja sa pre Vás stane jednoduchým, ako bežný nákup v supermarkete.


Pri výmene motorového oleja sa štandardne menia filtre prevádzkových kvapalín a vzduchu. Tie samozrejme nájdete v dobrých obchodoch, spolu s ponukou motorového oleja. Na stránkach nájdete prehľadné kategórie filtrov rozdelené podľa jednotlivých výrobcov, typov a modelov vozidiel. Nemôžete sa teda pri výbere pomýliť. Vyberiete si teda určite správny olejový, palivový kabínový alebo vzduchový filter. V ponuke nájdete filtre pre nové ako aj staršie autá.


Špecializovaný, rokmi overený predajcovia olejov, mazív a príslušenstva garantujú bezpečný a overený nákup. Kvalitné Internetové obchody sa pravidelne umiestňujú na popredných priečkach spotrebiteľského hodnotenia porovnávačov cien a kvality ako sú Heuréka a Najnákup. Recenzie obchodov sú zárukou mnohých spokojných zákazníkov, ktorý nákupom na internete ušetrili nemalé finančné prostriedky.