Automatické nabíjačky akumulátorov

5 (100%) 5 votes

Inteligentné nabíjačky CTEK pre baterky osobných, nákladných automobilov, motocyklov a strojov

Švédska spoločnosť Ctek vyrába nabíjačky, ktoré sú dlhodobo jednotkou vo svojom odbore. Ide o vysoko kvalitné, sofistikované prístroje, ktoré uspokoja aj najnáročnejších zákazníkov. Kompaktnosť, jednoduchosť a špičková technológia im umožnilo stať sa vedúcou značkou v tejto oblasti.

Nabíjačky Ctek možno aplikovať na všetky dostupné typy olovených akumulátorov (vrátane GEL, AGM, Ca / Ca pod.)

V sortimente Ctek nájdete nabíjačky, ktoré nabíjajú od malých motocyklových batérií po akumulátory do nákladných, stavebných a iných ťažkých strojov.

Ponuka nabíjačiek Ctek disponuje rovnako profesionálnymi prístrojmi pre dielenské či iné odborné použitie. Chýbať nesmie ani vybavenie potrebné pre túto prevádzku.

Spoločnosť Ctek veľmi dbá aj na bezpečnosť elektrotechniky vo vozidlách. Plne automatické nabíjačky riadené mikroprocesorom sú vybavené bezpečnostnými prvkami zabraňujúcimi akémukoľvek poškodeniu vozidla či akumulátora. Môžete teda batériu bez obáv nechať pripojenú k vášmu automobilu či motocykla.

Mnohé modely sú vybavené špeciálnym režimom pre udržiavanie akumulátorov počas zimných mesiacov či v inom období, kedy akumulátor nie je v prevádzke. Dokážu obnoviť už čiastočne poškodený akumulátor špeciálnym módom Recond.

Moderné vozidlá sú plne vybavené elektronikou a požiadavky na batérie neustále rastú. Môže sa stať, že batérie nebudú s to napájať túto elektroniku a vy nebudete dokonca môcť naštartovať. Vďaka nabíjačke CTEK sa nemusíte báť, nech sa dostanete do akejkoľvek situácie!

Nabíjačky CTEK maximalizujú životnosť vášho akumulátora vďaka sérii 4 až 8 krokov v rámci jedinečného procesu nabíjania. Nabíjačky neustále sledujú stav akumulátora. Keď je to nutné, urobia príslušnú operáciu: ľahkú desulfatizáciu tejto látky, oživenie, nabitie, regeneráciu alebo udržiavanie. inteligentné zariadenia značky CTEK regulujú nabíjacie napätie, aby chránili citlivú a drahú elektroniku. Niektoré nabíjačky CTEK regenerujú a pomáhajú oživiť hlboko vybité akumulátory. Niektoré majú dokonca režim zálohového napájania, takže môžete vymeniť batériu svojho vozidla, bez toho aby ste prišli o programové nastavenia. Po pripojení nabíjačky nemusíte premýšľať nad tým, ako dlho je nutné akumulátor nabíjať, alebo či je sulfátovaný, tieto nabíjačky sa automaticky postarajú o všetko potrebné. Tento princíp sa nazývame „Pripojte a nestarajte sa“

najíjačky ctek sú jednoducho ovládatelné a automatické
Signalizácia 8 krokov nabíjania na zariadeniach CTEK
  • KROK 1 Desulfatizácia pulzujúce napätie odstraňuje sírany z olovených dosiek v akumulátore a obnoví jeho kapacitu.
  • KROK 2 MÄKKÝ ŠTART testy na zistenie, či akumulátor môže prijímať nabíjania, nabíjanie začne, ak je akumulátor v poriadku.
  • KROK 3 NABÍJANIE, nabíja pri maximálnom prúde po dosiahnutia približne 80% kapacity akumulátora.
  • KROK 4 ABSORPCIA, pripravenosť na použitie, nabíjanie pri klesajúcom prúdu až do dosiahnutia 100% kapacity akumulátora.
  • KROK 5 ANALÝZA skontroluje, či sa akumulátor dokáže udržať nabitý, či je batériu možné použiť alebo je nevyhnutná výmenu akumulátora.
  • KROK 6 RECOND regeneračné funkcie pre hlboko vybité akumulátory.
  • KROK 7 FLOAT (údržba), plne nabitý, udržuje napätie akumulátora na maximálnej úrovni poskytovaním konštantného nabíjacieho napätia.
  • KROK 8 PULS, udržiavacie nabíjanie udržuje akumulátor na 95-100% jeho kapacity, nabíjačka monitoruje napätie akumulátora a v prípade potreby vysiela impulz, aby udržala akumulátor v plne nabitom stave.

Ponuka plneautomatických nabíjačiek akumulátorov CTEK