Koľko oleja do auta

5 (100%) 4 votes

Ako jednoducho zistíte koľko motorového oleja potrebuje motor Vášho auta.

Údaje o svojom aute určite poznáte, ak nie nájdete ich vo veľkom technickom preukaze. Ten správny motorový olej pre Vaše auto podľa značky, typu a modelu automobilu vyhľadáte na stránkach všetkých veľkých svetových výrobcov olejov a mazív. Ako príklad vyhľadávania motorového oleja si podrobnejšie ukážeme u výrobcu olejov a mazív CASTROL.

Na titulnej stránke výrobcu mazív CASTROL na pravej strane vyberiete ikonku “výběr oleje”. Následne sa v ponuke vyhľadávania zobrazia značky aut, kde vyberiete značku svojho automobilu. V ďalšom kroku sa ponúka mazací plán pre značku automobilu, teda vyberiete model. Po výbere sa v ponuke objavuje motorizácia daného modelu. Vyberte motorizáciu, teda aký motor máte vo vozidle. V ďalšom kroku sa zobrazia všetky informácie, aké oleje sú doporučované pre Váš automobil, a aj ďalšie informácie ako množstvo potrebné pre daný typ motora a iné.

koľko oleja ide do motora
Na obrázku je titulná stránka s možnosťou “výběr oleje”. Ikonka je zelenej farby na pravej strane stránky. Tieto mazacie plány sú v Českom jazyku a preto je vyhľadávanie veľmi jednodúuhé.

Čo k vyhľadaniu potrebujete vedieť.

Všetky potrebné údaje o vašom motorovom vozidle nájdete v technickom preukaze. V týchto a podobných mazacích plánoch je potrebné zadávať základné informácie o automobile, Zväčša sa jedná o údaje ako je značka automobilu (výrobca auta), model (modelový rad danej značky), rok výroby (uvedenie do prevádzky), objem motora (zdvihový objem) a výkon motora č v kW. Dnes sa už výkon motora väčšinou udáva v kW, ale stále je populárne aj označenie hp (horse power, konská sila).