Motorové oleje Shell

5 (100%) 2 votes

Motorové oleje Shell, ich vlastnosti a možnosti použitia

Shell Lubricants je svetovou jednotkou medzi dodávateľmi motorových olejov a mazív s viac ako 70-ročnou históriou v oblasti inovácií. Niektorí poprední svetoví výrobcovia automobilov volia motorové oleje Shell ako prvú náplň pre nové vozidlá a následne používajú rad Shell výrobkov pre ďalšie servisné služby. Nech už sú Vaše požiadavky akékoľvek, spoločnosť Shell Vám ponúka kompletný sortiment motorových olejov a mazív vrátane vysokovýkonných syntetických výrobkov. Nákupom týchto produktov sa presvedčíte, ako tieto špičkové oleje a mazivá čistia a chránia motor automobilu, zvyšujú výkon a predlžujú jeho životnosť.


Spoločnosť Shell prichádza s úplne novým spôsobom výroby syntetických základových olejov – skvapalnenie zemného plynu s využitím patentovanej technológie Shell PurePlus (Shell PurePlus Technology). Tento unikátny spôsob umožňuje premenu zemného plynu v priezračne čistý základový olej s prakticky žiadnymi nečistotami. Z tohto čistého základu za použitia technológie aktívneho čistenia (Active Cleansing Technology) vzniká motorový olej, ktorý mimoriadnym spôsobom čistí a chráni dnešné motory.


Základný rad Shell Helix poskytuje kompletnú ponuku motorových olejov pre osobné automobily, od plne syntetických motorových olejov, ktoré sú schválené a odporúčané poprednými svetovými výrobcami automobilov, až po výrobky, ktoré spĺňajú základné požiadavky na výkon pre staršie alebo menej náročné vozidlá.

Rad motorových olejov Shell Helix Ultra ECT (Emission Compatibility Technology – technológia pre systémy na úpravu spalín) zahŕňa plne syntetické produkty spĺňajúce požiadavky najmodernejších motorov vrátane motorov s filtrami pevných častíc (DPF).

Rad motorových olejov Shell Helix Ultra Professional sú špeciálne produkty určené pre najmodernejšie motory konkrétnych značiek výrobcov automobilov.

Nové označenia a balenia motorových olejov Shell

Príklady znemy balenia