Motorový olej, filtre a náhradné diely dnes nakúpite aj na internete

5 (100%) 3 votes

Nákupom na internete ušetríte pri servisnej prehliadke svojho auta

S vašim zubárom si tykáte, všeobecného lekára zvyknete navštíviť viackrát za rok. Ovocie a zelenina nikdy nechýba vo vašom dennom menu, voda je váš najlepší kamarát a pred spaním pokojne vymeníte knihu za zubnú niť. Áno, staráte sa o seba, veď dobrá prevencia, je najlepšia prevencia. A čo vaše auto? Venujete sa mu podobne?


Len sa zamyslite – vás štvorkolesový miláčik, tiež každý deň nabehá množstvo kilometrov, spotrebuje litre paliva, a preto rovnako potrebuje niečo navyše. Napríklad kvalitný motorový olej, výmenu filtrov, čas od času lepší benzín a ako prevenciu – servisnú prehliadku. Nie sú to žiadne zbytočné položky a aj keď sa vám to na prvé počutie nezdá, nemusí vás to zruinovať. Čo o kúpe nového auta celkom neplatí.


Kde začať? Vyberte si servis. Podľa odporúčaní známych, podľa recenzií na internete, prípadne si dajte poradiť od odborníkov. Platí pritom zlaté pravidlo – výmenu oleja a prehliadku nemusíte realizovať len v autorizovanom servise, dnes sa vám už o auto postará prakticky každý dobrý servis. Mechanik vám auto prezrie, vymení, opraví, doplní čo treba a za pol hodinku ste hotoví. Konečný účet – bude vás to stáť neporovnateľne menej, ako keď vás zanedbaná chybička prekvapí na dovolenke, kúsok za chorvátskymi hranicami.


Rovnako dobre vás môže zachrániť aj včasná výmena motorového oleja. Ešte lacnejšia položka, ktorú si viete zariadiť aj vo vlastnej réžii. Opäť to nemusia byť najdrahšie oleje na trhu, hlavne, keď (ako všetci dobre vieme) cena nemusí byť úmerná kvalite. Siahnite radšej po kvalite overenej zákazníkmi, vyskúšajte oleje zo špecializovaného obchodu na internete.


V ponuke e-shopov dnes nájdete širokú škálu motorových olejov a mazív od popredných svetových výrobcov ako Castrol, Shell, Total, Elf a ďalších. V čom ale víťazí internet je cena, mnohokrát sú nižšie aj o 200% ako v autorizovaných servisoch a kamenných predajniach. Všetky oleje sú prehľadne roztriedené podľa výrobcu, viskozity, normy výrobcov automobilov a použitia oleja. Neviete si rady? Kliknite na fórum alebo poradňu, tá vám výber určite zjednoduší. Ak si na výmenu netrúfate sami, zakúpené oleje a filtre vám vymenia aj v autorizovanom servise a príjemný bonus – konečná suma bude neporovnateľne nižšia ako keby ste si olej kupovali povedzme priamo v servise.


Nezabudnite ani na výmenu zanesených starých filtrov, ktoré vedia narobiť poriadnu galibu. V prípade že nevymeníte olejový filter, koledujete si nezvratné poškodenie motora, znečistený vzduchový filter znižuje výkon a zvyšuje tak spotrebu paliva, starý a zanesený palivový filter neprospieva výkonu motora a znečistený kabínový filter vám okrem zápachu aj nadmerne zahmlieva okná. Je vám to povedomé? Výber filtrov hravo zvládne aj laik, nakoľko sú zatriedené podľa značky a modelu auta. A to všetko za ceny, ktoré u konkurencie v kamennom obchode budete hľadať len márne.


Pri olejoch a filtroch sa ale táto ponuka zďaleka nekončí. Ponúkajú náhradné diely pre všetky osobné a úžitkové autá, aditíva a prevádzkové kvapaliny, auto – moto príslušenstvo a tovar aj pre motocykle.


Stále váhate či si máte vybrať práve e-shop? Zárukou kvality a spoľahlivosti sú mnohoročné skúsenosti, recenzie a ocenenia spokojných zákazníkov, kde až 97% z nich povedalo áno, nákupu na internete.