Nivelačný systém pre obklad a dlažbu

5 (100%) 2 votes

Výborná a jednoduchá pomôcka, ktorá zabezpečuje rýchlu a rovnú pokládku dlažby v garáži, sklade, jednoducho tam kde je vhodným povrchom pre jednoduchú údržbu obklad alebo dlažba.

Je možné, že ste už niekedy sami pokladali dlažbu, alebo minimálne videli niekoho pri tejto náročnej a precíznej činnosti. Je jedno, aký ste odborník, vždy sa môže stať, že Vaša výsledná práca bude nerovná a nepresná. Presne na to, aby Vaša práca bola perfektná a bez nerovností, bol vytvorený tento funkčný systém, určený pre amatérov, domácich kutilov, ale aj profesionálov.

Vyrovnávací systém všeobecne „LEVELING SYSTEM“ je zarovnávací a fixačný systém pre jednoduché a rýchle ukotvenie obkladov či dlažieb pri ich pokládke. Zaručuje úplne rovnú podlahu bez jedinej nerovnosti. Použitím systému sa vyvarujete nerovnostiam pri pokládke aj menších dlažieb a obkladov, skráti sa čas pokládky a pokladaný materiál bude dokonale rovný.

Systém sa skladá z dvoch častí, klipu a klinu. Klip sa umiestňuje tesne pod hranu dlažby alebo obkladu a klin zasunieme do otvoru klipu voľnou rukou a pritiahneme špeciálnymi LEVELLO ® kliešťami. Po vytvrdnutí dlažby alebo obkladu sa klipy odstraňujú úderom po dĺžke klipu pomocou gumeného kladiva. Demontáž systému je teda rýchla a jednoduchá. Spodná časť klipu zostane skrytá pod dlažbou. Kliny, ktoré doťahujú klipy pri vyrovnávaní sa môžu opakovane používať.

Medzi výhody systému patrí jednoznačne presná montáž obkladov a dlažieb, aj na nerovnom povrchu. Vhodný je pre celý rad materiálov, akými sú napríklad keramické dlaždice, porcelánové dlaždice, prírodný kameň, obkladačky, a podobné. Je vhodný aj pre veľké dlažby a obklady. Zabezpečuje flexibilné použitie vďaka viacerým hrúbkam klipov, ktoré určujú hrúbku medzery medzi obkladom alebo dlažbou. Na výber sú klipy hrúbky od 1 do 3mm. S týmto systémom už nerovnú podlahu nespravíte!