Motorový olej podľa typu auta

Výrobcovia ponúkajú možnosť výberu motorového oleja podľa typu automobilu

Neviete vybrať správny olej do vášho auta, nepoznáte viskozitu a ani špecifikácie? Svoje auto poznáte a preto popredný výrobcovia ponúkajú na svojich stránkach možnosť výberu oleja podľa značky, modelu a typu automobilu. Jednoducho zadáte požadované údaje a výrobca olejov a mazív vám napovie vo svojich mazacích plánoch, aký olej vám doporučuje pre daný motor vášho automobilu alebo motocykla.


Mazacie plány a doporučenia výrobcov olej a mazív:

Castrol,  Shell,  Total,  Elf,  Valvoline,  Mobil,  Liqui Moly,  Motul,  Selenia,  Paramo,  Fuchs,  Eni,  Gulf,  Q8,  Omv,  Ravenol,  Repsol


Príklad vyhľadávania motorového oleja u výrobcu olejov a mazív CASTROL

Na titulnej stránke výrobcu mazív CASTROL na pravej strane vyberiete ikonku “výběr oleje”. Následne sa v ponuke vyhľadávania zobrazia značky aut, kde vyberiete značku svojho automobilu. V ďalšom kroku sa ponúka mazací plán pre značku automobilu, teda vyberiete model. Po výbere sa v ponuke objavuje motorizácia daného modelu. Vyberte motorizáciu, teda aký motor máte vo vozidle. V ďalšom kroku sa zobrazia všetky informácie aké oleje sú doporučované pre Váš automobil, a aj iné informácie o množstvách náplní pre daný typ auta.

Neviete vybrať správny olej do vášho auta, nepoznáte viskozitu a ani špecifikácie? Svoje auto poznáte a preto popredný výrobcovia ponúkajú na svojich stránkach možnosť výberu oleja podľa značky, modelu a typu automobilu
Na obrázku je titulná stránka s možnosťou “výběr oleje”. Ikonka je zelenej farby na pravej strane stránky. Tieto mazacie plány sú v Českom jazyku a preto je vyhľadávanie veľmi jednoduché.

Všetky potrebné údaje o vašom motorovom vozidle nájdete v technickom preukaze. V týchto a podobných mazacích plánoch je potrebné zadávať základné informácie o automobile, Zväčša sa jedná o údaje ako je značka automobilu (výrobca auta), model (modelový rad danej značky), rok výroby (uvedenie do prevádzky), objem motora (zdvihový objem) a výkon motora v kW. Dnes sa už výkon motora väčšinou udáva v kW, ale stále je populárne aj označenie hp (horse power, konská sila).