Výrobcovia pneumatík

4.6 (91.11%) 9 votes

Najväčší výrobcovia pneumatík

Aurora – Pneumatiky sú vyrobené koncernom Hankook v Číne.

Accelera – Pneumatiky sú vyrobené koncernom Dunlop.

BF Goodrich – Spoločnosť bola pôvodne firma podnikajúca v oblasti aeoronautiky. Bola založená už v roku 1870 pánom Dr. Benjamin Franklin Goodrichem. Odtiaľ tiež získala názov BFGoodrich. V roku 1990 celý podnik zakúpila francúzska firma Michelin. Firma dodáva obutie aj pre automobily kategórie Rally a WRC. BF Goodrich je značka pneu patriaci do segmentu ponúkajúci pneumatiky dobrej kvality za prijateľné ceny. Rad BF Goodrich zahŕňa všetky kategórie pneumatík (cestné letné pneu, zimné pneumatiky aoffroad pneu) pre asfalt, sneh aj rozbitú cestu. BFGoodrich sa špecializuje na pneu pre 4×4, v ktorom má táto značka veľký výber.

Barum – Kvalitná česká značka známa už od roku 1932 pre svoju kvalitu a nízke náklady. Názov Barum vznikol v roku 1947 spojením slovných základov gumárenských spoločností Baťa, Rubena a Matador. V súčasnej dobe je najväčší český výrobca pneumatík pod krídlami nemeckého koncernu Continental AG. Týmto krokom získala spoločnosť Barum Continental prístup k špičkovému technickému i kapitálovému zázemie, čo sa prejavilo zlepšením kvality, zrýchlením vývoja a produkcie pri výbornom pomere cena / výkon.

Bridgestone – Gumárenská megaspolečnost Japonska, so sídlom v meste Kurume v prefektúre Fukuoka. Názov Bridgestone (v češtine Mostní kameň) pochádza z prekladu mena zakladateľa do angličtiny. Vyrába pneumatiky ako najväčší vo svojom odbore v Japonsku a po roku 2006 je najväčším producentom pneumatík na svete. Vyrábajú pneu pre takmer všetky druhy dopravných prostriedkov. Výrobca, založený v roku 1931, ponúka široký sortiment pneu Bridgestone pre osobné automobily a vozidlá offroad a 4×4. Nech už je váš jazdný štýl akýkoľvek, nech uprednostňujete pohodlie, výkony či odolnosť, Bridgestone má pre vás tie správne pneumatiky, ktoré vyhovejú vašim potrebám.

Continental – Sú jedny z najpredávanejšie pneu pre osobné, úžitkové a SUV vozy. Roku 1898 začína v Hannoveri výroba prvých pneumatík Continental pre automobily. Od tej chvíle začala spoločnosť budovať silnú výrobnú a technologickú základňu, ktorá dala vzniknúť mnohým inováciám ako napríklad bezdušové pneumatike. Koncern Continental je tiež majiteľom českej značky Barum a rakúskej značky Semperit. Pneu Continental patrí medzi svetovú špičku vo vývoji pneumatík. Medzi nové patentované technológie Continental patrí dvousměsové zloženie dezénu či špeciálne vnútorná vrstva ContiSeal zabraňujúca úniku vzduchu pri defekte pneumatiky.

Cooper – V Európe známe predovšetkým u vodičov vozidiel SUV 4 × 4. V tejto kategórii sú zastúpené takmer všetky typy pneumatík pre SUV a terénne vozidlá 4 × 4. Výrobca pneumatík Cooper investoval nemalé prostriedky aj do vývoja osobných a dodávkových pneumatík. Výsledkom sú nové rady pneu, ktoré sú prispôsobené európskym klimatickým podmienkam, a na ktorých sa uplatňujú najmodernejšie technológie a materiály ako sú napr. Nanopolymery.

Debica – Spoločnosť bola založená v Poľsku v roku 1937. Začiatkom deväťdesiatych rokov bol pôvodne štátny podnik privatizovaný. Stal sa súčasťou svetového koncernu GoodYear – Dunlop. Debica vyrába pneu pre osobné, nákladné a off-road automobily, motocykle a tiež s úspechom pre poľnohospodárske stroje. Príslušnosť pod GoodYear garantuje výborné jazdné vlastnosti a celkovo hospodárnu prevádzku.

Dunlop – Výrobca sa radí medzi svetovú elitu výrobcov pneumatík. História značky Dunlop je spätá so samotným vynálezom nafukovacie pneumatiky. Medzi najvýznamnejšie počiny značky patria technologické inovácie ako dojazdový systém DSST alebo integrácia kevlaru do bočnice pneumatiky. Dunlop sa zaoberá výrobou zákazkových pneumatík na historické automobily a motocykle rovnako ako produkciou špeciálnych závodných dezénov. Dlhodobá je tiež spolupráca na pozíciu technologického partnera s dvorným upravovateľom vozov Mercedes spoločností AMG.

Falken – Pneumatiky Falken sa začali vyrábať v roku 1983 v Japonsku a rýchlo sa dostali do podvedomia ako pneumatiky používané v náročných automobilových pretekoch typu Le Mans. Dnes sa pneumatikárskom firma Falken špecializuje na produkty v oblasti rýchlej jazdy. U nás nie sú pneumatiky Falken zatiaľ príliš rozšírené.

Firestone – Spoločnosť bola založená už v roku 1900 Harvey Firestone v USA. Prelomová bola spolupráca s Henry Fordom, kedy na jeho vozy dodávali pneumatiky. V čase studenej vojny sa firma Firestone zapojila aj do armádneho priemyslu. V roku 1961 sa mení na Firestone Dayton Tires. Od konca roku 1979 patrí značka Firestone pod Bridgestone. Pneumatiky Firestone vyrába teraz Bridgestone. Dobrá kvalita a priaznivá cena, predurčuje túto značku ako na ekonomická vozidlá a nákladné autá, ale aj na vozidlá strednej triedy.

Fulda – Spoločnosť bola založená v roku 1900 v nemeckom meste Fulda. Prvý sa zameriavala na výrobu pneu pre bicykle. Fulda sa stala oficiálnym a jediným dodávateľom pneumatík pre Mercedes-Benz. V roku 2005 stavia v spolupráci so spoločnosťou Maybach koncept vozidla s maximálnou rýchlosťou cez 300 km / h pre prezentovanie svojej vysokorýchlostné pneumatiky Fulda Carat Exelero. Fulda je výrobca letných a zimných pneumatík nižšej strednej triedy, ktoré ponúkajú bezpečnosť, dlhodobý výkon a výhodný pomer výkonu k cene. Značka Fulda je veľmi dobre známa a v Európe hojne používaná.

Fulrun – Pneumatiky vyrobené v Číne.

GT Radial – Prémiový produkt koncernu GITI TIRE, ktorý v súčasnej dobe patrí medzi 10 najväčších výrobcov pneumatík na svete. Široká ponuka pneumatík pre osobné automobily, ľahké nákladné autá, nákladné automobily a autobusy je exportovaná do viac ako 100 krajín sveta. GT Radial vďaka vynikajúcim schopnostiam vývojového centra, vysoké produktové kvalite a konkurencieschopnosti výrobnej základne buduje dobré vzťahy s maloobchodnými partnermi a tým poskytuje koncovým užívateľom kvalitné produkty s pridanou hodnotou. V oblasti manažérstva kvality spĺňa tie najvyššie požiadavky a pre všetkých päť kľúčových výrobných závodov vlastní certifikáty ISO 9001: 2000 a ISO / TS16949: 2002. Okrem týchto certifikátov, sú všetky výrobné závody tiež držiteľmi medzinárodnej normy ISO14001, ktorá je zameraná na ochranu životného prostredia. Všetky pneumatiky GT RADIAL určené na vývoz na Európsky kontinent, spĺňajú všetky predpisy, normy, nariadenia a smernice Európskej únie. GT RADIAL je držiteľom certifikátu o splnení noriem v oblasti automobilového priemyslu. Certifikát udeľuje inšpekčná a certifikačná spoločnosť TÜV NORD. Spoločnosť vložila značné finančné prostriedky do svojho európskeho testovacieho centra pneumatík, ETC (European Test Centre), ktorý pôsobí v medzinárodne uznávanej asociácii pre výskum v oblasti automobilového priemyslu (MIRA Ltd – Motor Industry Research Association). Technické podklady získané z vykonávaných testov pneumatík v európskom testovacom centre sú odovzdávané k ďalšiemu vývoju a vyhodnocovanie pneumatík v európskom centre výskumu a vývoja GTRadial.

General Tire – Spoločnosť bola založená v roku 1915. General Tire je teraz súčasťou spoločnosti Continental AG, ako jedného z popredných svetových dodávateľov pre automobilový priemysel. Značka General Tire sa teraz špecializuje na výrobu pneu pre vozidlá 4×4 a SUV. Rozhodne však nezaostáva ani na poli osobných plášťov pre ďalšie vozidlá.

Goodride – Sú pneumatiky vyrábané koncernom Continental v Číne. Identické so značkou West Lake.

Goodyear – Spoločnosť Goodyear Tire & Rubber Company vznikla už v roku 1898. Frank Seiberling pomenoval spoločnosť po Charlesovi Goodyear, ktorý vynašiel proces vulkanizácie. Obchodná známka „okrídlená topánka“ dodnes zostáva spojením s minulosťou pneu spoločnosti. Už v roku 1926 sa stal GoodYear najväčšou gumárenskú spoločností na svete. Má teraz zastúpenie na šiestich kontinentoch s ročnými tržbami vyše 15 miliárd dolárov. Do koncernu Goodyear patrí tiež značky pneu Dunlop, Sava, Fulda a Debica. Značka v minulosti vyrábala tiež pneumatiky pre rôzne pretekárske vozidlá. Napríklad aj pre vozidlá formuly 1.

Hankook – Po založení spoločnosti Hankook v roku 1941 sa stala prvým výrobcom pneumatík v Kórei. V 80. rokoch nasledovala expanzia na americký trh s pneumatikami. Obdobie rozvoja priviedlo Hankook v roku 2007 na siedmu priečku medzi najväčšími výrobcami pneumatík na svete. Má viac ako 14 000 zamestnancov v štyroch regionálnych centrálach. Zimné aj letné pneumatiky kórejského výrobcu Hankook (nesprávne Hankok) vynikajú predovšetkým vysokými a vyváženými úžitkovými parametrami danými sústavnú aplikácií najmodernejších poznatkov z vlastnej výskumnej a vývojovej základne.

Infinity – Ázijský výrobca kvalitných pneumatík, spolupracujúci so značkami GoodYear a Pirelli. Prednosťou je predovšetkým nízka cena.

Kleber – Značka vznikla v júli 1910 vo Francúzsku a patrí medzi tradičných výrobcov pneumatík. Prvý pneumatiky začal Kleber vyrábať v roku 1911. Vyrábané zimné a letné pneumatiky Kleber patrili vždy medzi technologicky vyspelé pneu. Často s novinkami, ktoré boli vzorom pre ďalších výrobcov. Kleber sa stal symbolom inovácie a kvality. Teraz patrí medzi najznámejšie európsku značku. Je stálym dodávateľom automobilových výrobcov s celosvetovou pôsobnosťou. Kleber, patriaci do koncernu Michelin. Prostredníctvom svojich výrobkov, prináša motoristom kvalitné pneumatiky strednej triedy, ktoré ponúkajú dobrú kvalitu za prijateľnú cenu.

Kumho – V roku 1960 bola založená v Kórei firma Samyan Tire – predchodca Kumho Tyres. Po počiatočnej nízkej produkcii prešla postupnou modernizáciou s prechodom na strojovú výrobu pneumatík. V tú dobu prijala meno Kumho Tyres a počala vyrábať pneumatiky s logom Kumho. Už v polovici sedemdesiatych rokov sa dostali pneumatiky Kumho medzi prednú pneu značku. Zimné a letné pneumatiky Kumho sa v súčasnosti drží medzi desiatimi najpredávanejšími značkami pneumatík. Kvalitu pneumatík potvrdzuje aj záujem výrobcov automobilov o dodávky na prvomontáž nových vozidiel. Je dlhoročným dodávateľom pneu pre domáci výrobca vozidiel Hyundai, KIA, Daewoo.

Marshal – História značky Kumho (Marshal) siaha až do roku 1960. Juhokórejská spoločnosť so sídlom v Soule v Južnej Kórei sa radí medzi prvú desiatku najväčších svetových výrobcov pneumatík. Označenie KUMHO je určené pre zákazníkov ázijských krajín, strednej a východnej Európy, označenie MARSHAL potom najmä pre trh USA, Kanady a západnej Európy.

Master-steel – Sú vyrobené v továrňach značky Maxxis

Matador – Nositeľom tradičnej obchodnej značky MATADOR, ktorú používala bratislavská gumárenská firma Matador – prvý výrobca pneumatík v bývalom Československu, ktorá vyrábala pneumatiky od roku 1925. V tridsiatych rokoch sa matadorky používali na všetky slávne československé automobily ako Škoda, Tatra, Aero a ďalšie. V roku 1994 vznikla nová sprivatizovaný akciová spoločnosť Matador. V roku 1998 bol založený podnik Continental Matador na výrobu nákladných pneu. Teraz je takmer 90% produkcie pneumatík a pridružených výrobkov exportovaných do viac ako 80 krajín sveta. V ponuke sú celoročné pneumatiky, letné a zimné pneumatiky ako pre osobné, tak úžitkové vozidlá a SUV.

Maxxis – Tvar a funkcie pneumatík MAXXIS sú vystavené tvrdým podmienkam a skúškam svetovej motoristickej verejnosti. Pritom odolávajú rôznym extrémnym poveternostným podmienkam či už je to tak na najťažších pozemných terénoch kdekoľvek na svete, alebo pri súťažných šampionátoch, kde spravidla zaujímajú popredné miesta. Priebežne tak sú podrobované sústavným skúškam a obstáli doteraz veľmi úspešne. Viac ako 10 000 pracovníkov, rozmiestnených na troch kontinentoch usiluje o to, aby vyrobilo a dodávalo výrobky najlepšej kvality. Technické ústredia spoločnosti MAXXIS považuje za svoj hlavný cieľ bezpečnosť, prevedenie a prvotriednu kvalitu všetkých druhov pneumatík, ktoré vyrába. Na zabezpečenie požiadavke zákazníkov v uvedených parametroch, sú bez akýchkoľvek výnimiek rešpektované všetky technologické štandarty. Pneumatiky MAXXIS sú starostlivo atestované vo všetkých fázach tvorby ich tvaru a výroby, ako aj vo všetkých prevádzkových podmienkach. Aby aj v budúcnosti boli dodržané kvalitatívne-výrobné štandarty bolo založené Technicko-technologické ústredia spoločnosti MAXXIS v meste Norcross – US štátu Georgia, kde má svoju základňu príslušný odborný personál. Inžinieri spoločnosti MAXXIS v USA, ako aj zahraničné spolupracovníci pôsobia vo vzájomnej väzbe v oblasti dizajnu a testovania pneumatík tak, aby v sústredenej činnosti a v prísnych podmienkach zabezpečili náročné požiadavky zákazníkov.

Meteor – Sú pneumatiky vyrobené čínskym koncernom Chengshin v Európe.
Michelin: Francúzska spoločnosť je už roky zásadným výrobcom pneumatík na svete. Súčasná centrála sa nachádza v meste Clermont-Ferrand (FR). Do roku 2005 bol Michelin najväčším globálnym výrobcom pneumatík. Až potom bol predstihnutá firmou Bridgestone. Ročná celosvetová produkcia pneumatík je okolo 190 miliónov osobné, nákladné aj moto pneu. Je jednotka vo spokojnosti európskych distribútorov. Výrobca má skúsenosti takisto aj z Formuly 1. Je tu spoločne so svojím maskotom Bibemdum známy každému motoristovi aj fanúšikovi motoristického športu požadujúcim prémiovú pneu kvalitu za najvýhodnejšiu cenu. Ročne firma vyrobí stámilióny letných aj zimných pneumatík, ktoré sú pre vás zárukou kvalitnej a bezpečnej jazdy.

Mitas – Český výrobca pneu bol založený v roku 1933 ako dcérska firma spoločnosti Michelin. Počas vojny Mitas prešiel pod Harburger Phönix, ktorá sa orientovala na vojnovú výrobu pneumatík. MITAS a.s. vznikol v januári 1991 transformáciou štátneho podniku MITAS Praha ako rýdzo český výrobca pneumatík prevažne pre mimo cestnú využitie – motocykle, traktory, poľnohospodárske a stavebné stroje, vysokozdvižné vozíky, lietadlá a pod. Vysoká kvalita Mitas pneu a tradície mu dávajú pečiatka najpredávanejšie značky pre traktorové az časti nákladné pneumatiky u nás. Je jedným z popredných európskych výrobcov poľnohospodárskych pneumatík predávaných po celom svete. Mitas získal divíziu poľnohospodárskych pneumatík od spoločnosti Continental. Vlastní tri výrobné závody v Českej republike, jeden v Srbsku a jeden v USA s globálnou predajnou a distribučnou sieťou.

Nankang – Výrobca a značka je na trhu viac ako 50 rokov. Za túto dobu získala mnohé skúsenosti s výrobou pneumatík a teraz so zavádzaním nových výrobných postupov a neustáleho rozvoja inovácií sa stáva silným konkurentom pre už dobre zavedené značky po celom svete. Logo spoločnosti naznačuje jasný cieľ a to je neustála spokojnosť zákazníka s ich produktmi nielen vďaka nízkej cene, ale vďaka novým technológiám a inováciám zaručujúce pneumatikám Nankang jasný posun do segmentu prémiových pneumatík. Červená farba v logu spoločnosti Nankang znázorňuje energiu, ktorú spoločnosť Nankang vkladá do rozvoja a inovácií. Čierna farba v logu spoločnosti Nankang upozorňuje na stabilitu v podnikaní, profesionalitu a dôveryhodnosť.

Nexen – Nexen Tire Corporation je jedným z najvýznamnejších kórejských producentov pneumatík. Spoločnosť bola založená v roku 1942, roky výskumu skúseností pomohli zaradiť značku Nexen medzi svetové renomované spoločnosti. Pri výrobe sa využívajú najmodernejšie technológie. Na základe splnených kvalitatívnych kritérií boli produkcii pneumatík udelené certifikáty kvality (ISO 9001, QS 9000, ISO 14001), všetky produkty Nexen spĺňajú štandardy požadované pre Európsku úniu.

Nokian – Pneu fínskeho výrobcu pneumatík sú istou voľbou náročných motoristov. Spoločnosť vznikla v roku 1898 v Helsinkách. Do roku 1988 bola súčasťou Nokia Corporation (aj mobilné telefóny Nokia). Nokian rozšíril kapacity pre výrobu pneu spolu s novými technológiami. Nato sa pneumatiky Nokian počali viac presadzovať iv zahraničí. Hlavné trhy Nokian sú krajiny na severe. Tam, kde vodiči kladú veľmi vysoké nároky na funkcionalitu pneu. Kvalitné prístroje a namáhavé záťažové testy zaručujú, že sú pneumatiky Nokian testované vo všetkých možných extrémnych poveternostných situáciách. Sú k dispozícii zimné pneumatiky pre osobné vozidlá, pneumatiky pre SUV. Rovnako tak pneumatiky Nokian pre lesné stroje, nákladné vozidlá i autobusy.

Pirelli – Talianska spoločnosť bola založená v roku 1872 Giovanni Battista Pirelli v Miláne. Pneu Pirelli pre osobné vozidlá s názvom Ercole boli ukázané už v roku 1901. Pneumatiky Pirelli (nespráv. Pireli) používali bicykle a prvé cestné automobily. Za sto rokov sa firma vypracovala do päťky svetových výrobcov pneumatík. Oficiálny názov firmy je teraz Pirelli Tyre. Vyrába pneu, ktoré sú určené pre rôzne typy áut: nákladné vozidlá, motocykle, kamióny, autobusy, poľnohospodárske a stavebné stroje. Sústreďujú sa aj na výrobu letné a zimné pneu pre luxusné automobily, pre ktoré je treba vysoký výkon a kvalita. Firma kladie mimoriadny dôraz na výskum a testovanie.

Regal – Pneumatiky sú vyrobené koncernom Dunlop v JAR, Čína.

Roadhog – Pneumatiky sú vyrobené koncernom Continental v Európe.

Hankook – Kórejskej pneumatiky patrí do strednej cenovej kategórie avšak pýši sa svojou kvalitou. Spoločnosť Hankook Tire zahájila produkciu už v roku 1941 a časom sa dostali na pozíciu najväčšieho výrobcu na tomto ázijskom polostrove. Do roku 2003 spadá pod vedenie koncernu Michelin, s ktorého pomocou sa presadili svojou kvalitou aj na svetovom trhu.

Sava – Slovinský výrobca pneumatík, patriaci teraz do koncernu Goodyear a svojimi výrobkami, vyrábanými podľa najvyšších kvalitatívnych štandardov, ponúka zákazníkom výborné jazdné vlastnosti a hospodárnu prevádzku automobilov. Značka Sava má dlhoročnú tradíciu (1920) a veľmi rozmanitú históriu so začiatkom v meste Kranj. Divízie Sava je okrem iného jedným z najúspešnejších výrobcov pneumatík osobných aj moto v rámci koncernu, do ktorého patrí aj pneumatiky Fulda alebo poľskej pneu Debica.

Semperit – Pneumatiky dosahujú vysoký kilometrový výkon vďaka rovnomernému opotrebovaniu dezénu. Semperit je dcérska značka spoločnosti Continental. Je pôvodne rakúsky výrobca s dlhou tradíciou (1850), prevyšujúce konkurenciu najmä, ako už napovedá firemný slogan – Testované v Alpách, na poli zimných pneumatík s dôrazom na krátku brzdnú dráhu na zasneženom či zľadovatenom povrchu. Je jednou z najstarších značiek v oblasti výroby osobných, úžitkových a nákladných pneumatík. Názov vznikol spojením latinského výrazu Semper it (stále v pohybe). Mimo pneumatík sa venuje aj ďalším gumárenskými produktom. Pneu Semperit sú charakteristické vysokou odolnosťou, spoľahlivosťou a dlhou životnosťou. Semperit produkuje pneumatiky pre osobné autá, dodávky, offroad pneumatiky a tiež celoročné pneumatiky.

Sumitomo – Pneu sú vyrobené týmto koncernom v Japonsku

Toyo – Spoločnosť na výrobu pneumatík TOYO bola založená roku 1966 so sídlom v Cypress v Kalifornii a už od svojho založenia sa zameriavala na inovácie, kvalitu a excelentný výkon svojich výrobkov. Toyo vyrába pneumatiky prémiové značky takmer pre všetky modely vozidiel vrátane športových vozidiel, vozidiel najvyššej triedy, dodávok, SUV a nákladných vozidiel. K výrobe svojich pneumatík používa najmodernejšie technológie a továrne.

Trayal – Pneu vyrobené koncernom Trayal v Srbsku, Poľsku, Thajsku.
Uniroyal: Počiatky značky spadajú do roku 1868 do belgického mesta Liege. Koncom 19. storočia sa stala jedným z prvých výrobcov pneumatík v Evropě.Pneumatiky Uniroyal, teraz patriaci do koncernu Continental, sú určené pre vozidlá všetkých výkonnostných tried. Pneu

Uniroyal – Disponujú výbornými vlastnosťami pri jazde na mokrej vozovke sa vyznačuje vyššou ochranou pred vznikom aquaplaningu, na ktoré sa výrobca špecializuje. Možno použiť aj ako tuningové pneu vďaka atraktívnym agresívnym šípovým dezénom pneu. Predné postavenie letných pneumatík Uniroyal v oblasti jazdy na vode je potvrdené radom nezávislých testov.

Westlake – Čínsky výrobca kvalitných pneumatík.

Vredestein – Holandský výrobca pneumatík s dlhoročnou tradíciou známy svojou úzkou spoluprácou s dizajnovým štúdiom Giugiaro. Predáva výborné pneumatiky so sloganom „Designed To Protect You“ teda „Navrhnuté pre Vašej ochranu“. Dôkazom kvality sú prvé priečky v testoch nemeckej ADAC.

Wanli – Pneumatiky sú vyrábané v Číne.

Yokohama – Dejiny značky Yokohama sa začala písať v októbri 1917, kedy spoločnosti Yokohama Cable Manufacturing Co. Ltd., (dnes Furukawa Electric Co. Ltd.), a americká BF Goodrich založili spoločný podnik na výrobu pneumatík. Pneumatiky Yokohama majú dlhodobú tradíciu a vyznačujú sa naozaj veľmi vysokou úrovňou technológie výroby, komfortu, výdrže a samozrejme kvalitou. U pneumatík Yokohama je vidieť japonská precíznosť, vysoká technologická úroveň, veľmi zaujímavý dizajn naprieč celou škálou vyrábaných dezénov. Yokohama vyvíja vlastné pneu technológie vo výskumných laboratóriách v Japonsku. Pneumatiky sa podrobujú náročným testom na najtvrdších pretekárskych dráhach sveta.